Üye Girişi

Sınav İşlemleri

mixing weed and adderall

mixing adderall and weed

Staja Giriş Sınavına İlk Defa Katılacaklar İçin İlk Başvuru İşlemleri

2021/3 DÖNEMİ STAJA GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

2021/3 Dönemi, Staja Giriş Sınavı  ......... 2021 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yapılacaktır. Sınav başvurusu yapacak adayların, Kanunun 4.maddesindeki genel şartlar ile 5/A-a maddesindeki öğrenim şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

Sınav başvuruları, ................ 2021 tarihleri arasında TESMER Otomasyon Sistemi (TEOS) üzerinden online olarak yapılacaktır. Sınav ücreti, aşağıda belirtilen banka şubelerinden veya başvuru sırasında sanal pos ile internet üzerinden ödenecektir. Banka hesaplarına havale veya EFT kabul edilmemektedir.

İlk kez sınava katılmak isteyen adayların başvuruları ön başvuru yöntemi ile alınacaktır. Başvuru dosyasında bulunması gereken aşağıda belirtilen evraklardan bir kısmı başvuru sırasında adaylar tarafından TEOS a yüklenecek, bir kısmı ise sistem tarafından oluşturulacaktır.

E-devlet kapısı üzerinden alınmış nüfus kayıt örneği, diploma veya geçici mezuniyet belgesi, e-devlet kapısı üzerinden alınmış mezun belgesi adaylar tarafından TEOS a yüklenecektir.
Adli Sicil Belgesi (Bu belge TEOS üzerinden sadece adaylar tarafından sorgulanabilir.) Staja Giriş Sınavı Başvuru Belgesi, Staj Başvuru Formu ve Taahhütname ise TEOS tarafından oluşturulacaktır. Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra bu evraklar ilgili Oda / TESMER Şubesine teslim edilecektir.
Sınav süresi devam eden (Tekrar başvuru) adayların ise online başvuru yapmaları yeterlidir.

Oda / TESMER Şubesi tarafından yapılacak inceleme sonucunda sınava girme koşullarını sağlayan adayların başvuruları onaylanacaktır.

 

Başvuru ve Banka Bilgileri 

  Sınav Tarihi

 ...../...../2021

  Sınav Başvuru Tarihleri

 .... - ..... ............ 2021

  Staj Dosya ve Başvuru Bedeli

  Banka Bilgisi

  1.960,00 TL  
  İş Bankası Ankara /Dikmen  Şubesi  487 239
  Halkbank Yenişehir /Ankara Şubesi 16000 140

  Staja Giriş Sınav Bedeli
  Banka Bilgisi

  310,00 TL
  İş Bankası Ankara / Dikmen  Şubesi   487 286
  Halkbank Yenişehir / Ankara Şubesi 16000 140

  

Başvuru Dosyasına Bulunması Gereken Evraklar

 S.No  

 Evrak 

  Açıklama

 1

Nüfus Kayıt Örneği

e-devlet kapısı üzerinden alınmış karekodlu nüfus kayıt örneği sisteme yüklendikten sonra TESMER Şubesi / Odaya teslim edilecektir.

 2

Diploma / Geçici  mezuniyet belgesi

TEOS a yüklendikten sonra, bir örneği TESMER Şubesi / Odaya teslim edilecektir.

 3

Mezun Belgesi

e-devlet kapısı üzerinden alınmış karekodlu mezun belgesi TEOS a yüklendikten sonra TESMER Şubesi / Odaya teslim edilecektir.

 4

Adli Sicil Belgesi

Aday tarafından TEOS üzerinden sorgulanacak,  yazıcı çıktısı alınarak TESMER Şubesi / Odaya teslim edilecektir. (Adli sicil kaydı olanların ayrıca mahkeme kararını da sunmaları gerekmektedir.) Adli sicil sorgulama işlemi sadece aday tarafından yapılabilir.

 5

Staja Giriş Sınavı  Başvuru Belgesi

TEOS tarafından başvuru sırasında oluşturulmaktadır. Yazıcı çıktısı alınarak, İmzalanıp TESMER Şubesi / Odaya teslim edilecektir.

 6

Staj Başvuru Formu

TEOS tarafından başvuru sırasında oluşturulmaktadır. Yazıcı çıktısı alınarak, imzalanıp TESMER Şubesi / Odaya teslim edilecektir.

 7

Taahhütname

TEOS tarafından başvuru sırasında oluşturulmaktadır. Her iki Taahhütnamenin yazıcı çıktısı alınarak, imzalanıp TESMER Şubesi / Odaya teslim edilecektir.

 8

Biyometrik Fotoğraf

 (1 adet)

Sınav giriş belgelerinde kullanılmak üzere, başvuru işlemleri sırasında TEOS a yüklendikten sonra TESMER Şubesi / Odaya teslim edilecektir.