Üye Girişi

Stajyer Sınavı Tekrar Başvuru İşlemleri

progesterone def

progesterone effet

Staja Giriş Sınavı
İkinci ve Sonraki  Katılımcılar için  Başvuru İşlemleri
Sınav bedelini yatırdıktan sonra, mutlaka TEOS Sisteminden sınav başvurunuzu yapınız.

2021/3 DÖNEMİ STAJA GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

Staja Giriş Sınavı, Ankara Üniversitesi tarafından ............. 2021 Cumartesi günü, Ankara,  İstanbul (Anadolu ve Avrupa Yakası) olmak üzere 3 bölgede yapılacaktır.
Bu sınava Kanunun 4.maddesindeki genel şartlar ile 5/A-a maddesindeki öğrenim şartlarına haiz Lisans/Yüksek lisans mezunları başvuru yapabileceklerdir.
Staja Giriş Sınavına katılmak isteyen adaylar, başvurularını http://teos.tesmer.org.tr web adresi üzerinden yapacaklardır.

  • İlk kez sınava katılacak adaylar, web adresinden ön başvurularını yaptıktan sonra yazıcı çıktısı alarak, staj başvuru dosyaları ile birlikte odanıza teslim edeceklerdir.
  • Tekrar sınava katılacak adayların, web adresinden başvuru yapmaları yeterlidir.

Staj ve Sınav Uygulama Yönergesi gereğince, Staja Giriş Sınavında ilk girişinde başarılı olamayanlar sınav sonuçlarının ilanı tarihinden itibaren 3 yıl içerisinde açılacak 9 sınava daha girebilirler. Bu sınav süresi hiçbir nedenle uzatılamaz.
"Sınava Giriş Belgeleri" sınavdan 15 gün önce http://belge.tesmer.org.tr adresinde yayımlanacaktır. Sınav sırasında, Sınav Giriş Belgesinin kontrolü; güncel fotoğraflı T.C Kimlik No yazılı nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport ile yapılacaktır. Bu kimlik belgeleri dışında, sürücü belgesi dahil hiçbir belge kabul edilmeyecektir. Sınav Giriş Belgesi olmayanlar sınava alınmayacaktır.
Sınav başvurusunda bulunan adaylardan, herhangi bir mazeret nedeniyle sınava katılmayanların sınav bedeli iade ve mahsup edilmeyecektir.

Başvuru ve Banka Bilgileri

Sınav Tarihi

..../...../2021

Sınav Başvuru Tarihleri

....../....../2021 - ...../...../2021

Odalara Dosya Tesliminin Son Tarihi  

..../...../2021

Staj Dosya ve Başvuru Bedeli

Banka Bilgisi

1.960,00 TL

İş Bankası Ankara /Dikmen Şubesi 487 239 Halkbank Yenişehir/Ankara Şubesi 16000 140

Staja Giriş Sınav Bedeli

Banka Bilgisi

310,00 TL

İş Bankası Ankara /Dikmen Şubesi 487 286 Halkbank Yenişehir/Ankara Şubesi 16000 140


..../...../2021 tarihi itibariyle başvurular kapatılacaktır. Banka şubelerine yapılan ödemeler ertesi gün sisteme yansıdığından  ödeme yapacak adayların bu tarihten en geç 1 gün önce ücretlerini ödemeleri gerekmektedir. 

Sınav Tarihi: ...../...../2021

Staja Giriş Sınavı konuları ve yabancı dil uygulamasına ilişkin açıklamalar için tıklayınız. 
 Sınav bedelini yatırdıktan sonra, mutlaka TEOS Sisteminden sınav başvurunuzu yapınız.

TEOS Sistemine ilk kez girecek adayın, kullanıcı adı ve şifresi  TC Kimlik numarasıdır.
1. Staja Giriş Sınavına başvuru yapmak isteyen aday, sınav bedelini öder. (Bankaya yatırılan ücretler bir iş günü sonra saat 15:00 de TEOS a yansıtılmaktadır. Ödemelerini banka şubesinden yapacak olan adaylar mağdur olmamak için işlemlerini son güne bırakmamaları gerekir.)
2. Sınav bedelini yatırma işlemi iki şekilde yapılabilir. KREDİ KARTI ile TEOS sistemi üzerinden veya Banka Şubelerine gidilerek yapılabilir. 
   a. Aday KREDİ KARTI ile işlem yapmak istiyorsa; http://giris.tesmer.org.tr adresinden TEOS Sistemine, kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazarak  girer.  "Para Yönetimi ve Yükleme" menüsüne tıklar. Açılan sayfada KREDİ Kartı ile işlem yapabilmek için yatırması gereken ücret türünü seçer ve KREDİ KARTI bilgilerini İŞ BANKASI nın ekranlarında doldurur. Para yatırma işlemi  bittikten sonra aday "SGS Başvuru Sistemi"menüsü altında yer alan "SGS Başvurusu" bağlantısına tıklar.
   b. Aday Banka Şubesine giderek işlem yapmak istiyorsa;  T.C. Kimlik Numarası   belirterek sınav bedelini yatırır. Adayın başvuru aşamasında sıkıntı yaşamaması için mutlaka ücret yatırırken banka yetkilisine kendi T.C. Kimlik Numarasını vermek zorundadır. Sınav bedelini, banka şubesine ödeyen aday 1 iş günü sonra TEOS Sistemine  kullanıcı adı ve şifresini yazarak girer. "SGS Başvuru Sistemi" menüsü altında yer alan "SGS Başvurusu" bağlantısına tıklar.
3. Adayın eksik ücret  yatırması durumunda "Bakiye Bilgisi" ekranın en alt satırında "Bakiyenizde yeterince para miktarı bulunmamaktadır. Lütfen gerekli para yatırma işlemlerini yapınız" uyarısı gösterilir.
4. Adayın yatırmış olduğu tutarın yeterli olması durumunda, aday sınava girmek istediği "Sınav Merkezini" (Ankara veya İstanbul) seçer "Kaydet Düğmesi" ne basar. Başvuru işlemi gerçekleşmiştir.
5. Aday, bilgi için "SGS Başvuru Sistemi" menüsü altına yer alan "SGS Formlar ve Sonuçlar" bağlantısını tıklayarak, sınav başvuru formunun yazıcı çıktısını alabilir. 
6. Adayın,  "Sınav Başvuru Formu" nu bağlı olduğu odaya teslim etmesine gerek yoktur. 

Not: İkinci ve sonraki katılımcılar için "Sınav Başvuru Formu"nun Odalara teslim edilmesine ilişkin uygulama kaldırılmıştır.